09 / 05 / 2023

Farby dla przemysłu stoczniowego

Farby przemysłowe są dostępne w różnych rodzajach, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowania. Przedstawiamy niektóre rodzaje farb stosowanych w przemyśle stoczniowym, a także największych producentów.

czytaj dalej
12 / 04 / 2023

Porozmawiajmy o wyrobach hutniczych.

Wyroby hutnicze są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, przemysł motoryzacyjny, przemysł maszynowy oraz w produkcji narzędzi i sprzętu. Co produkuje się z wyrobów hutniczych?

czytaj dalej
15 / 03 / 2023

Normy w stalach stopowych i niestopowych

W stalach stopowych normy te określają skład chemiczny stali, który musi spełniać określone wymagania, takie jak zawartość węgla, krzemu, manganu, fosforu, siarki i innych pierwiastków. Najczęściej stosowane normy dla stali stopowych to EN, DIN i ASTM.

czytaj dalej
27 / 01 / 2023

Pręty stalowe w przemyśle

Wyroby hutnicze dostarczane są w różnej formie, tak aby znalazły zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dobrym przykładem tego rodzaju produktu są pręty stalowe, które wykorzystywane są w budownictwie, przy produkcji maszyn oraz wielu innych branżach.

czytaj dalej
12 / 12 / 2022

Oleje dla rolnictwa - STOU czy UTTO

W celu uproszczenia czynności związanych z doborem właściwego środka smarowego do smarowania ciągników powstała koncepcja olejów uniwersalnych przeznaczonych do smarowania zarówno silnika jak i całego układu przekładniowo - hydraulicznego. Co mamy do wyboru?

czytaj dalej
06 / 11 / 2022

Najpopularniejsze tworzywa sztuczne w przemyśle i ich zastosowanie

Polimery są obecnie jednym z najczęściej używanych materiałów konstrukcyjnych, w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Tworzywo odpowiednio dobrane do konkretnego środowiska pracy, pozwala znacząco wydłużyć żywotność maszyn i narzędzi.

czytaj dalej
23 / 10 / 2022

Jaki jest koszt utrzymania nadwyżek magazynowych w firmie ?

Zjawisko nadwyżek magazynowych jest niezwykle powszechne szczególnie w przemyśle ciężkim, hutniczym i przemysłowym. Jak powstają nadwyżki magazynowe i z jakimi kosztami dla firmy wiąże się ich utrzymanie?

czytaj dalej
25 / 05 / 2022

Waltoria - wsparcie Twojego biznesu

Posiadasz nadwyżki materiałowe na swoim magazynie? Chcesz odzyskać: pieniądze, czas i przestrzeń magazynową? A może szukasz materiału w lepszej cenie i ilości dopasowanej do Twoich potrzeb. Jeśli choć na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi "TAK" to sprawdź, co mamy dla Ciebie do zaoferowania!

czytaj dalej
20 / 06 / 2022

Błędy w procesie cięcia materiałów. Ile to nas kosztuje?

Podczas produkcji konstrukcji stalowych i nie tylko, jednym z pierwszych etapów jest proces cięcia materiałów. Niestety tak jak w każdej pracy i tutaj zdarzają się pomyłki. Pytanie jak sobie z nimi radzimy ?

czytaj dalej
02 / 07 / 2022

Powłoki zabezpieczające elementy złączne - wiedza w pigułce

W przypadku elementów złącznych wykonanych z stali węglowej należy zwrócić szczególną uwagę na powłokę antykorozyjną. Na rynku znajdujemy elementy w różnych pokryciach. Czym się różnią ? Jaką wybrać? Zapraszamy do artykułu.

czytaj dalej
11 / 06 / 2022

Oleje hydrauliczne - co warto wiedzieć?

Oleje hydrauliczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłowych takich jak górnictwo, hutnictwo, budownictwo, w transporcie. Najprościej rzecz ujmując podstawowym zadaniem każdego układu hydraulicznego jest przenoszenie energii i mocy.

czytaj dalej
24 / 06 / 2022

Olej silnikowy - kiedy wymienić?

W celu utrzymania silnika w dobrej kondycji przez wiele lat konieczna jest regularna i za każdym razem dobrze  przeprowadzona – zgodnie z zaleceniami producenta –wymiana oleju silnikowego. Każdy silnik spalinowy, w zależności od paliwa, jakim jest zasilany, wymaga zastosowania odpowiedniego oleju. Zatem, kiedy wymienić olej silnikowy?

czytaj dalej
06 / 07 / 2022

Stal nierdzewna: normy i poszczególne gatunki

Stal nierdzewna to bardzo popularny i ceniony materiał w wielu branżach. Cechuje się nie tylko niepodatnością na korozję, ale też wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Czym konkretnie jest stal nierdzewna? Jakie są jej poszczególne gatunki i normy? Wyjaśniamy. 

czytaj dalej
08 / 07 / 2022

Farby i chemia przemysłowa. Powody utylizacji i związane z tym koszty

Chemia przemysłowa to bardzo obszerna grupa produktów. Należą do nich m.in. różnego typu smary, lakiery, farby przemysłowe, płyny naprawcze i rozpuszczalniki. Jakie są rodzaje chemii przemysłowej? Do czego służą poszczególne typy farb przemysłowych? Dlaczego należy je utylizować i ile to kosztuje? Wyjaśniamy.

czytaj dalej
11 / 07 / 2022

Materiały spawalnicze — warunki przechowywania, rodzaje materiałów spawalniczych i ich przeznaczenie

Materiały spawalnicze są niezbędnym elementem podczas wykonywania pracy spawacza. Spawanie jest metodą trwałego łączenia ze sobą dwóch elementów, poprzez nagrzanie i delikatne stopienie miejsc łączenia. Z artykułu dowiesz się: jakie są rodzaje materiałów spawalniczych, do czego konkretnie służą poszczególne z nich, a także jak prawidłowo przechowywać materiały spawalnicze.

czytaj dalej
19 / 07 / 2022

Jak czytać oznaczenie gatunku stali? Wyjaśniamy.

Stal to jednym z najczęściej używanych materiałów w przemyśle. Jest to materiał powstały ze stopu żelaza i węgla. Rozróżniamy wiele typów tego surowca i zależnie od jego własności znajduje on swoje zastosowanie w poszczególnych gałęziach produkcji. Jak wczytać oznaczenia gatunków stali ?  

czytaj dalej
Porównywarka
Zgłoś uwagę