Błędy w procesie cięcia materiałów. Ile to nas kosztuje?

Podczas produkcji konstrukcji stalowych i nie tylko, jednym z pierwszych etapów jest proces cięcia materiałów. Niestety tak jak w każdej pracy i tutaj zdarzają się pomyłki. Pytanie jak sobie z nimi radzimy?
 
Możemy wymienić wiele powodów, których konsekwencją jest nieprawidłowy wymiar ciętego materiału, jak chociażby:
 • przekazanie błędnego rysunku na produkcję
 • zmiana konstrukcyjna w trakcie produkcji
 • nieprawidłowe ustawienie maszyny
 • założenie za małego naddatku na dalszą obróbkę mechaniczną
 • lub po prostu błąd operatora
   
  Co się potem dzieje?

  Jeśli element jest za długi, sytuacja jest dużo korzystniejsza. Możemy dociąć rurę, pręt, profil lub inny detal na krótszy wymiar. Nie pozostajemy jednak bez strat. Kosztuje to nas czas pracy maszyny i pracownika

Przykład:
Czas cięcia wałka o średnicy 200 mm wykonanego ze stali
konstrukcyjnej S355J2+N:
Czas cięcia = 314/50 = 6,28 min. = 6 min. 17 sek.
Prędkość taśmy = 65-70 m/min.
+ dodatkowy czas na logistykę np. manewry suwnicą

ponowna eksploatacja piły lub innego narzędzia oraz odpad, który powstaje po cięciu, który najczęściej jest złomem.
 
Jeśli natomiast wymiar jest za krótki, sytuacja przedstawia się trochę gorzej. Docinamy element z zupełnie nowego odcinka materiału, a nieprawidłowy zostaje zwrócony na magazyn. Jeśli jest to materiał chodliwy, wkrótce można go wykorzystać. Jeśli nie, to zalega na magazynie blokując pieniądze i przestrzeń magazynową. Dodatkowo ponosimy wszystkie koszty opisane powyżej. Nie jesteśmy w stanie w 100% wyeliminować wszystkich błędów. Możemy natomiast odzyskać pieniądze, które są „zamrożone” w źle uciętym materiale i miejsce na magazynie.
 
Dlatego też powstał portal sprzedażowy WALTORIA , na którym masz możliwość wystawienia na sprzedaż materiału, który został źle docięty lub leży na magazynie z wielu innych powodów.
Możesz także kupić materiał od innych przedsiębiorców, którzy mogą mieć to, czego akurat szukasz. O długości której potrzebujesz i cenie, która będzie dla Ciebie atrakcyjna. Wciąż się rozwijamy. Jeśli nie ma Twojej kategorii daj nam znać, a my ją utworzymy.

Rozwijamy się dla Ciebie!

Czytaj także:
09 / 05 / 2023

Farby dla przemysłu stoczniowego

Farby przemysłowe są dostępne w różnych rodzajach, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowania. Przedstawiamy niektóre rodzaje farb stosowanych w przemyśle stoczniowym, a także największych producentów.

czytaj dalej
12 / 04 / 2023

Porozmawiajmy o wyrobach hutniczych.

Wyroby hutnicze są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, przemysł motoryzacyjny, przemysł maszynowy oraz w produkcji narzędzi i sprzętu. Co produkuje się z wyrobów hutniczych?

czytaj dalej
15 / 03 / 2023

Normy w stalach stopowych i niestopowych

W stalach stopowych normy te określają skład chemiczny stali, który musi spełniać określone wymagania, takie jak zawartość węgla, krzemu, manganu, fosforu, siarki i innych pierwiastków. Najczęściej stosowane normy dla stali stopowych to EN, DIN i ASTM.

czytaj dalej
27 / 01 / 2023

Pręty stalowe w przemyśle

Wyroby hutnicze dostarczane są w różnej formie, tak aby znalazły zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dobrym przykładem tego rodzaju produktu są pręty stalowe, które wykorzystywane są w budownictwie, przy produkcji maszyn oraz wielu innych branżach.

czytaj dalej
12 / 12 / 2022

Oleje dla rolnictwa - STOU czy UTTO

W celu uproszczenia czynności związanych z doborem właściwego środka smarowego do smarowania ciągników powstała koncepcja olejów uniwersalnych przeznaczonych do smarowania zarówno silnika jak i całego układu przekładniowo - hydraulicznego. Co mamy do wyboru?

czytaj dalej
06 / 11 / 2022

Najpopularniejsze tworzywa sztuczne w przemyśle i ich zastosowanie

Polimery są obecnie jednym z najczęściej używanych materiałów konstrukcyjnych, w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Tworzywo odpowiednio dobrane do konkretnego środowiska pracy, pozwala znacząco wydłużyć żywotność maszyn i narzędzi.

czytaj dalej
23 / 10 / 2022

Jaki jest koszt utrzymania nadwyżek magazynowych w firmie ?

Zjawisko nadwyżek magazynowych jest niezwykle powszechne szczególnie w przemyśle ciężkim, hutniczym i przemysłowym. Jak powstają nadwyżki magazynowe i z jakimi kosztami dla firmy wiąże się ich utrzymanie?

czytaj dalej
25 / 05 / 2022

Waltoria - wsparcie Twojego biznesu

Posiadasz nadwyżki materiałowe na swoim magazynie? Chcesz odzyskać: pieniądze, czas i przestrzeń magazynową? A może szukasz materiału w lepszej cenie i ilości dopasowanej do Twoich potrzeb. Jeśli choć na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi "TAK" to sprawdź, co mamy dla Ciebie do zaoferowania!

czytaj dalej
02 / 07 / 2022

Powłoki zabezpieczające elementy złączne - wiedza w pigułce

W przypadku elementów złącznych wykonanych z stali węglowej należy zwrócić szczególną uwagę na powłokę antykorozyjną. Na rynku znajdujemy elementy w różnych pokryciach. Czym się różnią ? Jaką wybrać? Zapraszamy do artykułu.

czytaj dalej
11 / 06 / 2022

Oleje hydrauliczne - co warto wiedzieć?

Oleje hydrauliczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłowych takich jak górnictwo, hutnictwo, budownictwo, w transporcie. Najprościej rzecz ujmując podstawowym zadaniem każdego układu hydraulicznego jest przenoszenie energii i mocy.

czytaj dalej
Porównywarka
Zgłoś uwagę