Waltoria - wsparcie Twojego biznesu

Waltoria.pl to nowa platforma technologiczna, która pomaga przedsiębiorcom w rozwiązaniu problemów nadwyżek magazynowych. Większość firm boryka się z wciąż zwiększającym się stanem magazynowym, który spowodowany jest między innymi: zmianami konstrukcyjnymi w trakcie realizacji zlecenia, błędach podczas cięcia materiałów, zakupu większej ilości niż jest wymagana lub chociażby błędami podczas procesu zakupu materiałów. Te wszystkie czynniki, jak i wiele innych przyczyniają się do zwiększania stanów magazynowych, które rosną z roku na rok. Konsekwencją tego jest zajmowanie coraz to większej przestrzeni magazynowej przez nierotujące materiały, mrożenie środków finansowych oraz zwiększenia prac związanych z inwentaryzacją i przekładaniem produktów.

Waltoria umożliwia fachowe upłynnienie zalegających stanów magazynowych, co w konsekwencji pozwoli na odzyskanie części pieniędzy, zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz w skali kraju zmniejszenie popytu na produkcję nowych materiałów w aspekcie ekologicznym.

Dzisiejsza gospodarka znacząco uległa zmianie i nie mamy już tak dużej produkcji seryjnej, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Realizowane projekty są często pojedyncze lub w ilości kilku sztuk, co również ogranicza wykorzystanie materiału do tej samej konstrukcji w przyszłości, ponieważ istnieje mała szansa, że takowa wystąpi, czy to związku z brakiem potrzeby na rynku czy też z powodu przegranego przetargu na kolejny projekt.

Mamy na celu pomoc w rozwiązujemy problemu z nadwyżkami materiałowymi większości firm, które są związane z produkcją elementów ze stali i całym przemyśle ciężkim. Mogą być to firmy małe, duże, korporacje. Obszar dla którego te firmy produkują nie ma ograniczenia, ponieważ stal, tworzywa sztuczne, farby, smary, oleje, chemia przemysłowa są wykorzystywane w przemyśle m.in.:

 • stoczniowym,
 • metalurgicznym,
 • elektromaszynowym,
 • paliwowo – energetycznym,
 • wydobywczym,
 • drogowym,
 • kolejowym,
 • budowlanym,
 • inne

Ponadto, hurtownie i dostawcy, którzy dostarczają materiał dla powyżej wymienionych branż również mogą być użytkownikami naszej platformy, gdyż wewnętrznie również borykają się z zalegającym materiałem na swoich magazynach.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z nami?

Nasza platforma Waltoria.pl

 • Pozwala wielu firmą produkcyjnym odzyskać pieniądze, które są zamrożone w ich stanach magazynowych;
 • Pozwala wielu firmą produkcyjnym odzyskać przestrzeń magazynową, którą aktualnie zajmują nie rotujące materiały;
 • Umożliwia zakup materiałów niezbędnych do produkcji w lepszej cenie i mniejszej ilości, niż dyktuje to rynek hurtowy;
 • Pozwala hurtowniom i firmą zajmującym się sprzedażą stali na upłynnienie własnych stanów magazynowych i zwiększenie sprzedaży;
 • Przedsiębiorcy zyskują nowe miejsce w którym mają możliwość zakupu wymaganego materiału w obliczu dużego kryzysu światowego z dostępnością materiałów i surowców do ich produkcji;
 • pomaga w zmniejszeniu czasu pracy pracowników podczas inwentaryzacji, wynikającym z mniejszej ilości materiałów do weryfikacji oraz odprowadzenie niższego podatku przez przedsiębiorstwo,
 • Globalnie, wspólnie mamy wpływ na zmniejszenie popytu na produkcję nowych materiałów, gdyż zużywamy te, które są już wyprodukowane;
 • Razem zmniejszamy zanieczyszczenia Ziemi, gdyż zamiast po pewnym czasie utylizować materiał na złomowisku, bądź innym miejscu składowania odpadów, mamy szansę dać „drugie życie” części materiałów które są w obiegu;

Dzięki naszemu cennemu doświadczeniu stworzyliśmy rozwiązanie dla przemysłu, jakim jest technologiczna platforma Waltoria. Dzięki niej, każde przedsiębiorstwa, borykające się z nadwyżką magazynową dotrze do szerokiego grona firm, które z chęcią odkupią Nasz materiał. Jesteśmy wsparciem Twojego biznesu i chcemy tworzyć wspólnie wartość dodaną polskich przedsiębiorstw.

 

Czytaj także:
27 / 01 / 2023

Pręty stalowe w przemyśle

Wyroby hutnicze dostarczane są w różnej formie, tak aby znalazły zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dobrym przykładem tego rodzaju produktu są pręty stalowe, które wykorzystywane są w budownictwie, przy produkcji maszyn oraz wielu innych branżach.

czytaj dalej
12 / 12 / 2022

Oleje dla rolnictwa - STOU czy UTTO

W celu uproszczenia czynności związanych z doborem właściwego środka smarowego do smarowania ciągników powstała koncepcja olejów uniwersalnych przeznaczonych do smarowania zarówno silnika jak i całego układu przekładniowo - hydraulicznego. Co mamy do wyboru?

czytaj dalej
06 / 11 / 2022

Najpopularniejsze tworzywa sztuczne w przemyśle i ich zastosowanie

Polimery są obecnie jednym z najczęściej używanych materiałów konstrukcyjnych, w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Tworzywo odpowiednio dobrane do konkretnego środowiska pracy, pozwala znacząco wydłużyć żywotność maszyn i narzędzi.

czytaj dalej
23 / 10 / 2022

Jaki jest koszt utrzymania nadwyżek magazynowych w firmie ?

Zjawisko nadwyżek magazynowych jest niezwykle powszechne szczególnie w przemyśle ciężkim, hutniczym i przemysłowym. Jak powstają nadwyżki magazynowe i z jakimi kosztami dla firmy wiąże się ich utrzymanie?

czytaj dalej
20 / 06 / 2022

Błędy w procesie cięcia materiałów. Ile to nas kosztuje?

Podczas produkcji konstrukcji stalowych i nie tylko, jednym z pierwszych etapów jest proces cięcia materiałów. Niestety tak jak w każdej pracy i tutaj zdarzają się pomyłki. Pytanie jak sobie z nimi radzimy ?

czytaj dalej
02 / 07 / 2022

Powłoki zabezpieczające elementy złączne - wiedza w pigułce

W przypadku elementów złącznych wykonanych z stali węglowej należy zwrócić szczególną uwagę na powłokę antykorozyjną. Na rynku znajdujemy elementy w różnych pokryciach. Czym się różnią ? Jaką wybrać? Zapraszamy do artykułu.

czytaj dalej
11 / 06 / 2022

Oleje hydrauliczne - co warto wiedzieć?

Oleje hydrauliczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłowych takich jak górnictwo, hutnictwo, budownictwo, w transporcie. Najprościej rzecz ujmując podstawowym zadaniem każdego układu hydraulicznego jest przenoszenie energii i mocy.

czytaj dalej
24 / 06 / 2022

Olej silnikowy - kiedy wymienić?

W celu utrzymania silnika w dobrej kondycji przez wiele lat konieczna jest regularna i za każdym razem dobrze  przeprowadzona – zgodnie z zaleceniami producenta –wymiana oleju silnikowego. Każdy silnik spalinowy, w zależności od paliwa, jakim jest zasilany, wymaga zastosowania odpowiedniego oleju. Zatem, kiedy wymienić olej silnikowy?

czytaj dalej
06 / 07 / 2022

Stal nierdzewna: normy i poszczególne gatunki

Stal nierdzewna to bardzo popularny i ceniony materiał w wielu branżach. Cechuje się nie tylko niepodatnością na korozję, ale też wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Czym konkretnie jest stal nierdzewna? Jakie są jej poszczególne gatunki i normy? Wyjaśniamy. 

czytaj dalej
08 / 07 / 2022

Farby i chemia przemysłowa. Powody utylizacji i związane z tym koszty

Chemia przemysłowa to bardzo obszerna grupa produktów. Należą do nich m.in. różnego typu smary, lakiery, farby przemysłowe, płyny naprawcze i rozpuszczalniki. Jakie są rodzaje chemii przemysłowej? Do czego służą poszczególne typy farb przemysłowych? Dlaczego należy je utylizować i ile to kosztuje? Wyjaśniamy.

czytaj dalej
Porównywarka
Zgłoś uwagę